Alaçatı Ot Festivali Turu

Turumuz İstanbul Çıkışlıdır (Diğer İller ve Fiyat İçin İletişime Geçiniz )
 
1. GÜN

İstanbu Hareket Günü

Cuma
21.00 Buyukçekmece Atirus AVM önü 21.30 Beylikdüzü Shell istasyonu marmapara park karşısı, 22.00 Ataköy Olimpiyat Evi Önü, 23.00 Mecidiyeköy Meydanı Halk bankası önü, 24.00 Kadıköy Belediye Otoparkı önünden hareketle Balıkesir, Manisa üzerinden yolculuğumuzu gerçekleştirirken araç içi yemek paketi ve sıcak soğuk ikramlarımız ile sabah saatlerinde Çeşme’ye ulaşıyoruz.

2. GÜN

Alaçatı Ot Festivali-Çeşme

Cumartesi
Sabah saatlerinde rüzgar sörfüne uygun plajları, Arnavut kaldırımla sokakları, taş evleri ve bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Ot Festivali ile ünlü Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın meşhur efsanesine göre Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş fakat hiç kimse tek başına bu otları toplayamazmış. “Doğanın kıymetini bilenlerin festivali olarak ünlenen Alaçatı Ot Festivali kapsamında otları tanıma ve toplama gezileri düzenlenmekte, ünlü aşçılar ve gurmeler tarafından yabani ot ve bitkilerle beslenme gibi çeşitli konularda söyleşiler düzenlenmekte ve festival alanında kurulan standlarda Alaçatı’nın otlarıyla birbirinden leziz yemekler sunulmaktadır. Festival alanında vereceğimiz serbest zamanda misafirlerimiz öğle yemeğinde birbirinden lezzetli yemeklerin tadabilir ve festival kapsamında düzenlenen etkinliklere katılabilirler. Tüm günümüzü festival alanındaki etkinliklerle geçirdikten sonra Akşam belirtilen noktadan hareketle otelimize doğru yola çıkıyoruz.Otele yerleşme ve kısa bir dinlenme molası sonrasında dileyen misafirlerimizle Çeşme gezisine gidiyoruz. Çeşme sokaklarında yapacağımız yürüyüşümüzde Çeşme kalesini ve günümüzde kültür merkezi olarak kullanılan Hagios Haralambos kilisesini görüyoruz. Serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz Çeşme’nin yöresel meşhur sakızlı dondurmasını ve muhallebisini tadabilirler. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

3. GÜN

Sığacık Kalesi ve Pazarı

Pazar
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Festival alanına hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz alışveriş molasında dileyen misafirlerimiz pişirecekleri birbirinden lezzetli yemekler için ege otlarından alışveriş yapabilirler. Ardından Sığacık’a doğru hareket ediyoruz. 16. yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos seferi hazırlıkları kapsamında inşa edilen Sığacık kalesi içerisinde günümüzde de yerleşim devam etmektedir. Kale içerisindeki daracık sokaklarda kurulan Sığacık pazarında Türkiye’nin ilk Cittaslow (yavaş şehir) ilan edilen Seferihisar ve köylerinden gelen ürünler bulunmakta. Kaleyi ve sığacık pazarını gezilerimizi tamamlamamızın ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.Balıkesir,Bursa üzerinden akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir başka Kültür  turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Ücretsiz Aktiviteler

  • 1 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 1 Akşam Yemeği 1 Sabah Kahvaltısı)
  • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
  • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
  • Müze ve ören yeri girişleri
  • Okirala otobüs içi ikram ve hizmetleri 
  • Okirala güvencesi ile Tursab seyahat sigortası

Ücretli Aktiviteler

  • Öğlen yemekleri 
  • Yemeklerde alınacak içecekler