Boğaziçi Gezisi (Sabah veya Öğleden Sonra)

Ziyaret Edilecek Yerler ;

Mısır Çarşısı: İstanbul’ un ikinci büyük kapalı çarşısıdır. IV. Mehmet’ in annesi Hatice Turhan Sultan tarafından Yeni Cami’ ye vakıf olarak yaptırılmıştır. Çarşıda 6 kapı vardır. Bunlardan 3′ ü revak olup, yapıyı daha da güzelleştirmektedir.

Rumeli Hisarı: İstanbul Boğazı’ nın Rumeli yakasındadır. Bizans’ a kuzeyden yardım gelmesini önlemek amacıyla Fatih Sultan Mehmet tarafından 1452 yılında yaptırılmıştır. Üç büyük kule yapımını üstlenen Çandarlı Kara Halil, Saruca ve Zaganos Paşalar’ ın adlarıyla anılır. (Denizden görülmektedir)

Boğaz Gezisi: Boğaz’ da bir vapur gezisi, unutulmaz anılarınız arasına girecektir. Boğaz’ ın iki yakasında sıralanan her birinden ayrı bir sevda masalının sulara yansıdığı asude ve emsalsiz yalılar, 20. yüzyılda yapılan lüks villalar, Dolmabahçe, Göksu ve Beylerbeyi Sarayları, Rumeli ve Anadolu Hisarları, balıkçı köylerinden kalma izler, lokantalar, çay bahçeleri, parklar, gece kulüpleri sizi büyüleyebilir.

Avrupa ve Asya’yı ayıran Boğaz’ da geleneksel ve unutulmaz bir deniz gezisi yapmadan İstanbul ziyareti tamamlanmış sayılamaz. Büyük bir ihtişam ve saf bir güzellik yansıtan kıyıları, geçmiş ve günümüzün karmasıdır. Yalıların yanında modern oteller, taştan hisarların yanıbaşında rustik saraylar ve küçük balıkçı köylerinin hatırasını taşıyan semtlerde şık yapılar…